Rukometaši Rugvice izborili su nakon dramatične utakmice s Varaždinom 1930 finale Prvenstva Hrvatske za kadete
Rukometaši Rugvice izborili su nakon dramatične utakmice s Varaždinom 1930 finale Prvenstva Hrvatske za kadete. Kakva je to samo bila utakmica. Drame i uzbuđenja nije nedostajalo, a o finalistu su odlučivali sedmerci. S(p)retniji su bili Rugvičani koji su na kraju slavili s 26:25.
Varaždinci su bolje ušli u utakmicu i tijekom cijelog prvog dijela imali su prednost, koju rukometaši Rugvice nikako nisu uspijevali dostići, te je Varaždin 1930 na odmor otišao s prednošću 11:8. U nastavku, nešto drugačija igra i slika Rugvice. Obrana je postala čvršća, a napad zabio pet puta za redom po dva pogotka i prednost Varaždina 1930, od tri razlike istopila se pet minuta prije kraja.
U seriji pogodak za pogodak, Roko Grbeša je u posljednjim trenucima zabio za 22:22, pa su o pobjedniku odlučivali sedmerci. U tom raspucavanju, Varaždinci su promašili dva udarca, odnosno obranio ih je vratar Zvonimir Hrka, dok su Rugvičani samo jednom bili neprecizni za veliko slavlje Rugvice.
Nikola Ivanković s devet pogodaka ponovno je bio junak Rugvice s devet postignutih golova, koja će sutra od 16 sati igrati protiv Valpovke.











