Petak, 19 Travanj 2024 06:12
Ad Top Header

3. HNL Zapad – 12. Kolo: DEBAKL U DUGOM SELU – RIJEKA SLAVILA S 3:1 NA GRADSKOM STADIONU

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Na Gradskom stadionu u Dugom Selu slavila je gostujuća momčad HNK Rijeka II. Velik broj ljudi okupio se i došao podržati klub iz Dugog Sela, ali gosti su bili bolji s konačnim rezultatom 3:1.

Utakmica dvanaestog kola bila je humanitarnog karaktera te su svi prihodi od ulaznica namijenjeni za liječenje Josipa Križića, oboljelog od raka.

Na samom startu gosti su zaprijetili s lijevog krila, ali nedostajalo je snage pri udarcu. U 14' domaći sastav propušta kvalitetnu priliku – prizemnu loptu prema sredini ne uspijevaju ukrotiti domaći igrači. Iduća prilika došla je već za dvije minute. P. Kwedi vuće po lijevoj strani, vraća loptu u sredinu na Benkovića čiji udarac nije bio dovoljno jak da svlada vratara Rijeke. Riječani su odgovorili na prijetnje domaćeg sastava u 21', ali tada se između njih i gola ispriječio T. Bagarić, obranivši šansu za vodstvo gostujućeg sastava. Pogodak je na kraju pao u 33. minuti, a strijelac za goste bio je R. Nakić.

U drugom dijelu gosti su rano podebljali svoju prednost. Drugi pogodak za goste postiže M. Bajić - kasnije imao još jednu prigodu za gol, no vratar Dugog Sela ponovo brani. U 73' Benković smireno prima loptu na prsa i puca, ali lopta odlazi iznad vrata riječkog vratara. Već u idućuj minuti Riječani povisuju prednost na velikih tri razlike. Treću loptu u mrežu dugoselske ekipe posprema igrač s klupe, M. Budan. Jedini pogodak za domaćine, ujedno i najljepši na susretu postiže u 77' D. Puretić. Dobro odmjeren udarac s distance ulazi pod lijevi kut gostujućih vrata. Domaći sastav zaprijetio je još jednom do kraja susreta, dok su gosti imali priliku više, no obje zaustavlja Bagarić.

Zanimljiv je podatak to što je domaći sastav izgubio napravivši pritom upola manje prekršaja od gostujuće ekipe koja ih je imala čak petnaest. Druga stvar je broj žutih kartona. Od domaćih jedini je požutio P. Kwedi, dok su gosti zaradili četiri žuta kartona. U kornerima su isto vodili domaćini, izvevši ih sveukupno 4, tj. jedan više od Riječana. Poraz na domaćem terenu uvijek je gorka okusa, no vremena za popravak ima. U idućem kolu NK Dugo Selo potuje u Mladinu kod Vinogradara, a za dva tjedna na Gradski stadionu stiže trenutno predzadnji Stupnik.