POBJEDA OPATIJE U POSLJEDNIH DVADESET MINUTA

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Gradski stadion Dugo Selo, subota 1. listopada, 16:00 sati

Strijelci: Dugo Selo – Slavko Vidović (63')

Opatija – Matej Mršić (38', 74'), Mihovil Jeronim Klapan (76')

Gledatelja: 200

Suci: Marko Radović, Dario Kolarević, Mile Varivoda, Mate Jakelić

NK Dugo Selo ostalo je bez bodova na svom Gradskom stadionu, gdje je Opatija slavila s konačnih 3:1. Utakmica je odigrana s malo prekršaja, ali isto tako i malo prilika kojima su jedni i drugi pokušali ugroziti protivnička vrata.

U susret su odlučnije ušli gosti te poveli krajem prvog dijela. Mršić zabija u 38. minuti za početnu prednost gostiju. Na izjednačenje se čekalo do prekida u 63', kada Vidović posprema loptu u mrežu Opatije za poravnanje rezultata. Tada je zaživjela nada za pobjedu i domaća momčad krenula je ofenzivnije, no sve se promijenilo ulaskom u posljednjih dvadeset minuta susreta. Na 2:1 povisuje strijelac prvog pogotka – Mršić (74'), a samo dvije minute kasnije Klapan zaključuje utakmicu na 3:1.

Pobjedom se Opatija probila na peto mjesto, dok je NK Dugo Selo palo s jedanaeste na trinaestu poziciju. U idućem kolu Dugoselčani odlaze na gostovanje kod uvijek neugodne Dubrave. Ekipa s Grane Klake trenutno drži drugo mjesto te će susret iduće subote biti pravi izazov za Dugo Selo.

NK Dugo Selo: Vladisavljević, Ivančević, Vidović, Skorin (87'), Benković (C), Filipović, Pavlić, Hrgović, Mamić, Micić (46'), Palić (46')

Zamjene: Rohlik, Vrdoljak, Ačkar (46'), Forgač (87'), Rexhepi (46'), Hrle, Gojević

Trener: Igor Kovačević

NK Opatija: Raspor, Kovačević, T. Rudan (61'), J. Rudan, Lee, Petrović (19'), Šuker, Cvetković, Bajramović (46'), Mršić, Klapan

Zamjene: Popović, Kurti, Krešić (46'), Jug, Kolić (19'), Šolić (61')

Trener: Zoran Bogolin

Žuti karton: Opatija - Yonghyeok Lee (63')