Ekipa je nastupila u sastavu: Filip Romić, Noa Lončar, Emanuel Lojna, Jan Sačer i Rok Tomić, a na natjecanje ih je vodila profesorica tjelesne i zdravstvene kulture Ana Srdinić. Istaknula je kako je riječ o jednom od najvećih plivačkih uspjeha škole.
Učenici su ostvarili su izvrsne plasmane u više disciplina:
50 m slobodno – Filip Romić, 1. mjesto (26.71), ujedno i najbrži rezultat natjecanja u toj disciplini
50 m leđno – Emanuel Lojna, 5. mjesto (34.28)
50 m leptir – Noa Lončar, 4. mjesto (29.57)
50 m prsno – Jan Sačer, 6. mjesto (37.72)
Štafeta 4x50 m slobodno – utrka koja je presudila i donijela najviše bodova za 3. mjesto. U vremenu 1:54.60 za srebro im je nedostajalo tek nekoliko desetinki sekunde. Štafetu su plivali: Noa Lončar, Emanuel Lojna, Jan Sačer i Filip Romić.
Na kraju osvojeno 2. mjesto plod je ustrajnog rada, brojnih treninga i snažne podrške škole i roditelja. Profesorica Ana Srdinić posebno je istaknula trud i zajedništvo svoje ekipe: „Dečki su pokazali borbenost, timski duh i pravu sportsku hrabrost. Svaka utrka bila je borba do posljednje stotinke. Ponosna sam na njih i na način na koji su predstavljali našu školu i Dugo Selo.“
Ovim izvanrednim uspjehom OŠ Ivan Benković još se jednom potvrdila kao jedna od najuspješnijih školskih sportskih zajednica u Hrvatskoj. Srebro s državnog natjecanja zasigurno će biti motivacija budućim generacijama mladih sportaša. Gabriela Golubić