Otvoreno prvenstvo Slovenije i Splitski polumaraton

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Posljednji vikend u veljači za AK Martin Dugo Selo započeo je u susjednoj Sloveniji.

U subotu je u Novom Mestu održano Otvoreno dvoransko prvenstvo u atletici za veterane na kojem su nastupila 23 natjecatelja iz Hrvatske, među kojima i naši Ivica Kinder i Krunoslav Bertek. Od ukupno 34 medalje koje su Hrvati ponijeli doma, naš dvojac ponio je čak 4! Tako je Ivica Kinder osvojio brončanu medalju na 200 m, što je i njemu samome bilo veliko iznenađenje. Krunoslav Bertek na istih je 200 m (u svojoj kategoriji) osvojio srebrnu medalju te medalju istog sjaja na 60 m. Medalju najvećeg sjaja osvojio je u utrci 60 m s preponama. Čestitamo momcima i zahvaljujemo im za odličnu promociju Kluba i van granica Lijepe naše.

A Klub je lijepo predstavljen i u nedjelju 24. veljače u Splitu. Usprkos zahlađenju i snažnoj buri tajnik Kluba Tomislav Poljak, potpredsjednik Neven Matijaš te Krunoslav Bertek i Marina Bionda odlučili su još jednom okušati se na splitskoj stazi dugoj 21,1 km. Svi su završili utrku sa odličnim vremenima, a Marina je u vrlo kratkom vremenu opet postigla svoj najbolji rezultat u polumaratonu. Ova je utrka ujedno prva u nizu utrka Hrvatske lige za cestovno trčanje, a iako bodovi još nisu obračunati – vjerujemo u dobar ekipni plasman zahvaljujući ovoj fantastičnoj četvorci!