Dugoselski atletski klub osvojio 11 medalja na 12. otvorenom prvenstvu Hrvatske za veterane i veteranke

U subotu 9. ožujka 2019. na Zagrebačkom velesajmu održalo se 12. otvoreno atletsko prvenstvo Hrvatske u dvorani za veterane i veteranke. Među više od 130 atletičara koji su se natjecali u 13 disciplina dugoselski je klub osvojio čak 11 medalja. Ivana Radošić okitila se trima medaljama: zlatnom u trčanju na 60 m, srebrnom na 200 m te brončanom medaljom u bacanju kugle.

Krunoslav Bertek osvojio je zlatnu medalju u skoku u dalj te srebrne medalje na 60 m i na 200 m. Ivan Malus osvojio je bronce na 60 m i u bacanju kugle, dok je Željko Špoljarić osvojio srebrne medalje u bacanje kugle i trčanju na 400 m. Naši su momci osvojili i brončanu medalju u štafeti 4x200 m čime je Klub svoj nastup na ovom prvenstvu zaključio sa 10 pojedinačnih medalja i jednu ekipnu. Veliko bravo i hvala!

A to subotnje prijepodne na Savskom nasipu trčao se Zagrebački proljetni cener. Osim cenera (utrka na 10 km), trčala se i utrka na 5 km te štafeta (2 x 5km). Naši ceneraši ostvarili su sljedeća vremena: Ružica Vidović 55:40, Marina Bionda 56:26, Ulrich Knuppel 59:33 i Karola Knuppel 1:08:10. Dame koje su se odlučile istrčati 5 km, odradile su to ovako: Tonka Livajić Poljak 37:37, Ivana Radošić 39:11 i Elena Tejana Novotel 42:03.

A u nedjelju je na rasporedu bila druga utrka iz serijala Zagreb 5x5. Utrka naziva Spring Break održana je na Trgu francuske republike u Zagrebu. Među gotovo 300 trkača naš Tomislav Poljak u cilj je ušao kao ukupno 20. s vremenom 19:48, dok je Dejan Zec bio ukupno 36. s vremenom 21:04. Čestitamo i našim brzim momcima!

12. otvoreno PH za veterane i veteranke 1 12. otvoreno PH za veterane i veteranke 2 12. otvoreno PH za veterane i veteranke 3 12. otvoreno PH za veterane i veteranke 4 12. otvoreno PH za veterane i veteranke 5