NK Dugo Selo: GOSTI UZELI PONUĐENO

U 10. kolu III HNL nogometaši NK Dugo Selo su na domaćem terenu odigrali neodlučeno 2:2 protiv NK Trnje.

Gledali smo dobru i sadržajnu utakmicu u kojoj su domaći nogometaši od samog početka utakmice krenuli po sva tri boda. I već u 2.minuti opasno prijete preko Drmića čiji volej sa vrha šesnaesterca završava visoko preko gola gostujućeg vratara Gudelja. S druge strane gosti su došli sa jasnom idejom igre preskakanjam dugim loptama i kontranapadima. Svoj prvi izlet prema golu dugoselskih nogometaša gosti  su okrunili vodstvom u 17. minuti kada Dragović nakon  idealanog  centaršuta Dadića pored uspavane  domaće obrane postiže zgoditak za vodstvo. U 21.min  pokušavaju dugoselci preko Benkovića čiji udarac brani  gostujući vratar Gudelj, ali nekoliko minuta kasnije precizan je bio Filipović koji  jednu ispucanu loptu gostujuće obrane prihvaća na 30 ak metara od gola, te driblingom vara dvojicu igrača i sa 25 metara postiže prekrasan gola za poravnanje rezultata 1:1. Gosti u 35.minuti dolaze do ponovnog vodstva kada domaća obrana po drugi put na utakmici  griješi i poklanja loptu ovoga puta Martinoviću koji lakoćom postiže gol za vodstvo gostiji od 2:1. Nakon toga u samo završnici prvog poluvremena bilježimo dobru priliku i udarac Stjepanovića koji zaustavlja vratnica , pa gosti odlaze na odmor sa prednošću od 2:1. Na otvaranju drugog poluvremena prvi prijete gosti. Nakon greške glavnog sudca Landeke koji ne svira čisti prekršaj na domaćim igračem Mamićem lopta dolazi do gostujućeg napadača Martinovića  čiji udarac odlično brani Bagarić. U 57.minuti domaćini dolaze do poravnanja rezultata nakon odličnog i preciznog udarca Drmića sa 18 metara. U 74. minuti za momčad NK Dugo Selo se desio ključni trenutak utakmice kada iz igre izlazi Benković zbog ozljede što je dosta otupilo oštricu napada. Do kraja utakmice gosti se disciplinirano brane, ali bilježimo još dva pokušaja domaćih igrača Stjepanovića i Frigana, ali bez promjene rezultata. Na kraju neodlučeni rezultat sa kojim  opet  mogu biti zadovoljniji  gosti. Domaćim igrači su tako odigrali treću utakmicu u nizu sa neodlučenim rezultatom što je mala utjeha s obzirom na prikazanu igru, no naivne individualne pogreške su ih koštale bodova. U sljedećem kolu nogometaši NK Dugo Selo gostuju u Bistri kod istoimenog trećeligaša 03.11.2019 s početkom u 14:00 h.