NK Dugo Selo: GOSTI IZ VRAPČA UZELI PONUĐENO

Nogometaši NK Dugo Selo su u 6.kolu III HNL  ubilježili svoj drugi poraz na domaćem terenu ove sezone. Bolji od njih su bili nogometaši NK Vrapče koji su pobijedili 3:1. Sama utakmica nije bila nogometna ljepotica. Domaći nogometaši u utakmicu ulaze  oslabljeni bez standardnih  Drmića i Stjepanovića, ali i takvi su se kroz pas  igru pokušavali nametnuti gostima koji su se čvrstim blokom  strpljivo branili i čekali svoju priliku.

U 22.minuti golom Brkića gosti  dolaze u vodstvo od 1:0, a u 33. minuti Belak povećava vodstvo gostiju na 2:0. Prednošću  gostiju od 2:0 se otišlo na odmor iako prema prikazanoj igri gosti nisu bili bolji protivnik, ali su  kaznili dvije individualne pogreške domaćina i došli do velike prednosti. U nastavku dugoselski nogometaši pojačavaju ritam utakmice igraju otvorenije, ali  i okomitije i  u 57 min. golom Benkovića stižu do smanjenja rezultata na 1:2. U 67. minuti desio se možda i prelomni trenutak utakmice kada Mrčela u izglednoj situaciji ruši gostujućeg igrača, a sudac mu pokazuje crveni karton. Iako sa igračem manje dugoselski nogometaši idu po poravnanje rezultata, a u tako otvorenoj igri gostima ostavljaju puno prostora koji oni koriste u 72. minuti kada Salopek postiže zgoditak za 1:3 za goste iz Vrapča. Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata i gosti uzimaju sva tri boda , ali ostaje ukupni dojam da je rezultat previsok i ne odaje pravo stanje stvari. No bodovi se pišu, gosti su iskoristili svoje prilike, a dugoselski nogometaši će svoju priliku za iskupljenje tražiti u narednoj utakmici u  subotu 05.10.2019 s početkom u  16:30 kada gostuju u Krapini kod NK Zagorec.