NK Dugo Selo: PETRINJCI PUNOG PLIJENA IZ DUGOG SELA

Na startu III HNL u nogometnoj sezoni 2019/2020 nogometaši NK Dugo Selo su upisali poraz na domaćem terenu od novajlije u ligi NK Mladost iz Petrinje. Već n samom otvaranju utakmice gosti u 2.minuti dolaze u vodstvo golom Jandrića. Domaći nogometaši su pokušavali doći do poravnanja rezultata no bez većeg uspjeha i na odmor se odlazi sa prednošću gostiju.

U nastavku susreta trener Škrlec u igru uvodi Stjepanovića i Mrčelu što je donijelo potrebni impuls i bolji angažman. U 47.minuti odlična akcija domaćih igrača u kojoj Mamić proigrava Benkovića kojeg u šesnaestercu gostiju ruši obrambeni igrač, a sudac pokazuje na jedanaesterac iz kojeg je sigurni Filipović poravnao rezultat na 1:1. Nakon poravnanja nogometaši NK Dugo Selo preuzimaju inicijativu, ali i dalje bez opasnijih prijetnji na gol gostujućeg vratara Jurgana. U 63.minuti bilježimo izglednu priliku gostiju no bez promjene rezultata. Odmah potom domćini uzvraćaju dobrim centaršutem Šahdanovića i pokušajem Benkovića. U 66.minuti nesporazum domaće obrane najbolje koristi iskusni Hrnčević kojeg vratar Bagarić ruši ,a sudac pokazuje na jedanaesterac kojeg je realizirao Hrnčević za vodstvo gostiju 2:1.

Nakon tog šoka uslijedio je i drugi u 68.minuti kada gostujući igrač Filipović prolazi solo prodorom kroz obranu Dugoselaca i vraća povratnu loptu za Cerjaka koji povećav vodstvo gostiju na 3:1. Domaćini u 79.minuti uzvraćaju pokušajem Drmića no bez uspjeha. Nekoliko minuta kasnije gužva u šesnaestercu gostiju gdje gostujući igrač rukom zaustavlja loptu prema golu i sudac po treći put na utakmici pokazuje na kazneni udarac kojeg po drugi put realizira Filipović za smanjenje rezultata na 2:3. Do kraja utakmice bilježimo izglednu priliku gostiju i u sudačkoj nadoknadi pokušaj Dugoselskih nogometaša preko Škegre no bez promjene rezultata. Na kraju Petrinjski nogometaši odnose tri boda u vrlo zanimljivoj i dinamičnoj utakmici. U sljedećem kolu nogometaši NK Dugo Selo na domaćem terenu dočekuju NK Lučko.