DRUGA U NIZU POBJEDA DUGOSELSKIH NOGOMETAŠA

U 21.kolu III HNL zapad nogometaši NK Dugo Selo su na domaćem terenu rezultatom 2:1 ostvarili važnu pobjedu protiv NK Hašk. Gledali smo sadržajnu, borbenu, čvrstu utakmicu koja je opravdala epitet derbija. Nakon početnog ispitivanja snaga u 15.minuti u domaćem kaznenom prostoru nakon kontakta sa Filipovćem pada gostujući napadač, a sudac pokazuje na kazneni udarac.

Precizan je bio Zelenika i gosti dolaze u vodstvo iako je domaći vratar Bagarić pročitao udarac, no bio je dovoljno jak i lopta mu prelazi preko ruke. Do kraja poluvremena domaćini su zaprijetili u nekoliko navrata bez promjene rezultata, a treba nopomenuti da su i gosti u samoj završnici prvog poluvremena mogli povećati prednost. U drugom poluvremenu nogometaši NK Dugo Selo ubacuju u brzinu više . Gledamo igru na polovici terena NK Hašk. Odlična fizička pripremljenost domaćih igrača dolazi do izražaja. Preuzimaju ritam utakmice u svoje noge i odličnim reposjedom nakon izgubljene lopte ne dozvoljavaju gostima da se razmašu. U 52. minuti nakon duplog pasa Žabec priograva Benkovića koji ulazi u šesnaesterac gostiju i sa desetak metra iz kosa postiže gol za poravnanje rezultata. Ovdje trebamo pohvaliti lucidnos Benkovića koji je prevario vratara gostiju kao i većinu gledatelja na tribini jer su svi očekivali povratnu loptu na peterac umjesto izravnog udarca. Poravnanje rezultata domaćinu daje dodatni impuls. Nastavljaju sa dobrim presingom i diagonalnim loptama prebacivati igru na bokove. Jedna takva akcija je urodila plodom kada Bajrićev centaršut rukom u kaznenom prostoru zaustavlja gostujući igrač, a sudac pokazuje na kazneni udarac za domaćine. Precizan je bio Filipović koji pogađa za vodstvo 2:1. Do kraja utakmice domaći igrači ne dozvoljavaju gostima da se razmašu i dođu do prilike za poravnanje rezultata iako bilježimo opasan pokušaj iz jednog centaršuta koji vratar Bagarić uspješno zaustavlja. Na kraju zaslužena pobjeda nogometaša NK Dugo Selo . Još jednom trebamo pohvaliti odličnu fizičku pripremljenost nogometaša trenera Biškupa koju smo vidjeli u proljetnom dijelu sezone. U sljedećem 22. kolu u Dugo Selo dolazi prvoplasirana momčad prvenstva NK Vinogradar 23.03.2019 s početkom u 15:30.