Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

NK Dugo Selo – NK Vrbovec

Gradski stadion, Dugo Selo

Subota, 20. svibnja u 17:00

Uprava kluba odlučila se na zamjenu trenera u samoj završnici sezone. Umjesto Franje Pužina, na klupu Plavih vratio se Milivoj Bračun pod čijim je vodstvom Dugo Selo prije dvije godine bilo u samome vrhu. Tijekom Bračunove ere Dugoselci su sezonu 2014./2015. završili na visokoj trećoj poziciji.

„Da ne vjerujem u uspjeh ne bih se prihvaćao toga posla, nego bih doma uzgajao cvijeće. Zasad ostajem do kraja prvenstva“ – Bračun za portal SportNews.hr.

Prvi ispit za novog/starog trenera bit će dugoočekivani derbi na Gradskom stadionu protiv Vrbovca. Bodovno su Vrbovčani ispred Dugog Sela i s pobjedom iz prve utakmice u 12. kolu (3:2), ali povijest nije bila naklonjena gostujućem sastavu. U posljednjih pet međusobnih ogleda, Plavi su upisali tri pobjede, remi i poraz, odnosno Vrbovec je tri puta ostao bez bodova, jednom remizarirao te slavio u zadnjem okršaju.

Prije dvije sezone, pod vodstvom spomenutog Milivoja Bračuna, Plavi su slavili u obje utakmice. Na gradskom stadionu s 2:0, a u Vrbovcu je domaćim potopljen s visokih 1:5. Iduće sezone (2015/16) na klupi Dugog Sela promijenilo se nekoliko trenera, ali su Dugoselci ponovno slavili s 2:0 kod kuće. U gostima se situacija promijenila – Ante Klarić, trener Vrbovca pronašao je način kako zaustaviti goste iz susjednog grada, odigravši 90. minuta bez pogotka (0:0).

U prvenstvenoj utakmici ove sezone Vrbovec je gubio do 68. minute, kada započinje preokret. Za 1:0 Dugog Sela zabija Skorin (11'), a izjednačuje Bradić (68') koji ulazi na poluvremenu. Ubrzo Barbosa (74') dovodi Vrbovec u prednost, a Colarić (74') zabija za podebljanje vodstva, kojeg na 3:2 smanjuje u 93. minuti Mamić.

Dugo Selo mora osvojiti tri boda na posljednje dvije utakmice kod kuće protiv Vrbovca te u 29. kolu protiv Segeste. Hoće li povratak Bračuna označiti početak nove ere Dugog Sela, saznat ćemo u preostale četiri utakmice 3. HNL Zapad.