Mlađi kadeti MRK Dugo Selo ponovno najbolji: USPJEŠNOM IGROM OBRANILI NASLOV PRVAKA HRVATSKE

Rukometaši Dugog Sela su novi-stari prvaci u mlađim kadetima. Na Festivalu rukometa u Umagu, održanom od 8. do 14 svibnja, u završnici Prvenstva Hrvatske, uspješnom igrom obranili su svoj naslov prvaka Hrvatske. Drugo mjesto pripalo je RK Zagreb, a treće rukometašima Siska.

U najbolju sedmorku izabrani su sljedeći igrači MRK Dugo Selo: lijevi vanjski Fabijan Grubišić; vratar Dominik Kuzmanović, najbolji obrambeni je Dominik Šuker dok je najbolji igrač Patrik Hršak.

mrk kadeti2

U reprizi prošlogodišnjeg finala do pobjede su ponovo stigli rukometaši Dugog Sela i time obranili naslov prvaka Hrvatske. Kroz prvih 20 minuta gledali smo dobar rukomet. Obje ekipe igrale su čvrsto u obrani, ali ipak je Dugo Selo malo prednjačilo. Patrik Hršak donosi im prvo vodstvo 3:1, ali Luka Leskovec pobrinuo se da se rezultat vrati u egal. Novom serijom od dva pogotka Zagreb prelazi u vodstvo, ali to nije dugo trajalo. Ponovo su se branitelji naslova vratili u vodstvo, a pred sam kraj poluvremena Zvonimir Deronja zabija za 10:7 što je bila najveća prednost Dugog Sela do tada. Nakon tri minute igre u nastavku rezultat je ponovo bio u egalu. Međutim, ponovo su se razigrali Miškovićevi rukometaši i u 38. minuti Ingo Činkl postiže četvrti uzastopni pogodak Dugog Sela za vodstvo 16:12. Odmah je reagirala klupa Zagreba s minutom odmora. Nakon pet minuta mladi Lavovi iskoristili su sve greške koje su napravili njihovi protivnici i stigli su do izjednačenja. Četvrti pogodak u seriji zabio je Ivan Tinor za 17:17. Dugo Selo je imalo puno tehničkih grešaka pa je Matej Mišković pozvao time-out. Iako je Zagreb nakon minute odmora čak dobio šansu i povest nisu uspjeli zabiti pa Činkl, Hršak i Deronja zabijaju za 20:17 tri i pol minute prije kraja. Pobjedu Dugog Sela definitivno je zapečatio Činkl svojim četvrtim pogotkom za 22:18. Deronja je na kraju bilo najbolji strijelac Dugog Sela sa šest pogodaka, dok je osam za Zagreb upisao Jakov Neralić.