SAVA PROKOCKALA BODOVE: Lonja s igračem manje do pozitivnog ishoda

1. ŽNL Istok – 14. kolo

NK Sava 3:3 NK Lonja

ŠRC Sava Sop, subota 11. studenog, 14:00

Strijelci: 0:1 – Ivoš (16), 1:1 – Bandić (30), 2:1 – Bandić (45), 2:2 - Skupnjak (70), 2:3 – Skupnjak (74), 3:3 – Vuraić (83)

Suci: Petar Jerbić (Velika Gorica), Danijel Rožin, Tihomir Bratković

Igrač utakmice: Hrvoje Skupnjak

U oba dijela utakmice pala su po tri pogotka. Prvo je pripalo Savi pri rezultatu 2:1, dok su u nastavku gosti s igračem manje uspjeli preokrenuti i držati prednost do 83. minute kada Vuraić zabija za 3:3.

Uvodne minute pripale su Savi, no Joveš nije uspio zatresti mrežu. Najbliže postizanju pogotka bio je u 21. minuti kada mu Solarić skida s crte udarac glavom. Gosti su nekoliko minuta prije toga poveli topčinom Ivoša s tridesetak metara. Odgovor druge strane poslao je Bandić zabivši maestralno iz slobodnjaka te u završnici dovevši Savu u prednost s bijele točke. Džido ulazi u prostor, Solarić ga ruši, a Jerbić s pravom pokazuje najstrožu kaznu. Delija protestira i pokušava napasti suca zbog čega zarađuje izravni crveni karton.

Sava gora s igračem više

U nastavku susreta Sava propušta četiri prilike za podebljati prednost, što iskorištavaju gosti i s igračem manje postižu dva pogotka u razmaku od samo četiri minute. Oba puta Ištvanićevu mrežu zatresao je Skupnjak za preokret Lonje u Sop Hruščici. Sava je opasno živjela posljednjih dvadeset minuta, odnosno do pogotka Vuraića koji im je donio bod u 83. minuti.

Utakmica koja je trebala završiti pobjedom, mogla je biti potpuni debakl te je stoga remi donekle pozitivan ishod za domaćine. Do kraja polusezone preostala je jedna utakmica uz nadoknadu šestog kola gdje se Sava u Sop Hruščici ugostiti izravnog konkurenta za naslov 25. studenog.

NK Sava: Ištvanić, Čabraja (od 46. Hrga), Barberić (od 19. Brtan), S. Miličević (od 79. M. Miličević), Neruda (od 69. Štambuk), Ivandić, Džido, Joveš, Vuraić, Bandić (od 77. Tomičić), Filipović

Trener: Dražen Jambrečina

NK Buna: Solarić, Salopek, Delija, Ivoš, Kahlina, Šumić, Čavlina (od 71. Fotović), Jagatić, Piskač, Forgač(od 77. Pavlović), Skupnjak

Trener: Ivica Salopek