Četvrtak, 28 Ožujak 2024 10:07
Ad Top Header

PRVA PROLJETNA POBJEDA NOGOMETAŠA NK DUGO SELO U NASTAVKU SEZONE

Zvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivnaZvjezdica neaktivna

Nogometaši NK Dugo Selo su u 20. kolu III HNL zapad na domaćem terenu ubilježili prvu proljetnu pobjedu. Nakon što su na otvaranju proljetnog dijela sezone na domaćem terenu odigrali neodlučeno 1:1 protiv NK Jarun i prošlotjednog gostovanja u Dubravi gdje su poraženi rezultatom 3:0 od NK Dubrave u trećoj proljetnoj utakmici Dugoselci su došli do pobjede protiv momčadi NK Novigrad.

U prvo poluvremenu smo gledali slabo i bezidejno izdanje domaćih igrača. U takvoj igri bolje se snalaze gosti koji na samom kraju prvog poluvremena golom Bijelića u 44.minuti dolaze u vodstvo od 0:1. U drugom poluvremenu druga slika na terenu. Domaći igrači se bude počinju igrati povezanije i stvarati prilike pred gostujućim vratima, a kao plod takve igre dolazi u 55.minuti susreta jedanaesterca za domaćine. Sa bijele točke siguran je bio Filipović koji poravnava rezultat na 1:1. Poravnanje rezultata je dalo dodatni motiv i krila domaćinima koji još više pojačavaju visoki presing i pritisak na goste koji kapituliraju u završnici utakmice točnije u 82.minuti kada Žabec postiže zgoditak za vodstvo 2:1. Do kraja utakmice u sudačkoj nadoknadi Stjepanović povećava rezultat na konačnih 3:1 za NK Dugo Selo. Na kraju zaslužena pobjeda iako je izborena puno teže od očekivanog.

Nakon ove pobjede Dugoselski nogometaši se nalaze na sedmom mjestu ljestvice III HNL zapad sa osvojena 31. boda na svom kontu . U sljedećem kolu u goste im dolazi petoplasirani NK HAŠK sa istim brojem bodova (31), ali i nešto bolju razliku golova. U svakom slučaju u subotu 16.03.2019. sa početko u 15:30 gledati ćemo pravi susjedski derbi.