Brcko pokazao zube vrhu lige: REMI U KUĆAMA PROTIV TUROPOLJCA

1. ŽNL Istok – 12. kolo

NK Turopoljac 1:1 NK Brcko

Turopoljac koji se nalazi na samom vrhu lige naišao je na novu prepreku. Brcko je poveo u Kućama i natjerao domaćine na lov rezultatskog minusa. U konačnici je prva momčad lige poravnala rezultat u završnici i izvukla bod protiv neugodnog i opasnog Brcka koji nastavlja podizati formu.

Kuće, nedjelja 29. listopada, 14:00

Strijelci: 0:1 – Svaguša (57), 1:1 – Lučić (85)

Igrač utakmice: Pavle Pintar

S trenerom stigli i rezultati

Otkad je za kormilom Brcka Slavko Vukšan znan kao Deda, klub iz Božjakovine ne zna za poraz (3 pobjede i 2 remija). Iz kluba saznajem kako je promjena trenra pozitivno utjecala na kompletnu momčad. Dedu svi poštuju i cijene u dugoselskom kraju, pa tako i u Brcko, a popravila se i dolaznost na treninge.

Turopoljac kao vodeća momčad lige predstavlja problem svim klubovima u gostima, a u Kućama je gotovo nemoguće odšetati s bodovima. Ove sezone upisali su samo 1 remi i 1 poraz, no Brcko im je srozao statistiku, utjerao strah u kosti i natjerao ih na juriš.

Brcko položio još jedna ispit

Težak raspored imala je Vuškanova momčad. U prošlom kolu ugostili su do tada drugu momčad lige, NK Slogu i poslali je kući praznih džepova (2:1), a slično je moglo biti i protiv Turopoljca.

Očekivano je Turopoljac je bio bolji na terenu u prvom dijelu uz jednu ozbiljniju šansu koja je obranio Pintar. Brcko je pokušao zaprijetiti u dva navrate, no bez veće prijetnje po vrata domaćina. U nastavku druga priča. Brcka ulazi čvršće i odlučnije te zabija preko Svaguše u 57. minuti. Antunović je imao priliku podebljati rezultatsku prednost nakon kornera, ali propušta gol šansu. Dvadeset minuta prije kraja Pintar ruši Stuparića u kaznenom prostoru, a sudac pokazuje na bijelu točku. Milatović preuzima odgovornost, ali Pintar brani i iskupljuje se za skrivljeni prekršaj. U samoj završnici juriš Turopoljca pokazao se produktivnim. Lučić postiže izjednačujući pogodak u 85. Minuti, a Pintar brani novi nalet domaćina u posljednjim sekundama, sačuvavši bod Brcku kod prve momčad lige.

Rezultati ostalih susreta 12. kola 1. ŽNL Istok: Buna 5:0 Zvekovac, Vatrogasac 4:2 Lonja, Mraclin 3:1 Oborovo 74, Sava 6:2 Mladost, Kloštar 2:1 Meštrica, Sloga 1:3 Ban Jelačić (V), Dubrava 3:2 Dinamo Hidrel

NK Turopoljac: Zagorec, Cavrić, Stuparić, Milatović, Nikolić, Hajduk, Fabijančić, Bušić, Lučić, Guduraš

Trener: Željko Zagorac

NK Brcko: Pintar, Krapec (od 79. Mamut), Antunović, Škulec, Pavlić, Milin, Žutak (od 76. Hodžić), Cindrić, Gredelj, Svaguša, Perić

Trener: Slavko Vukšan