NK JADRAN POREČ POMRSIO PLANOVE DUGOSELCIMA

Nogometaši NK Dugo Selo su u 30. kolu III HNL zapad na domaćem terenu protiv NK Jadran Poreč odigrali neodlučeno 1:1. Ovo je 10 neodlučena utakmica naših nogometaša u ovom prvenstvu i po broju neodlučenih utakmica su vodeća momčad lige. Pobjeda u ovom susretu Dugoselcima bi donijela mirniji ulazak u zadnje četiri utakmica prvenstva i očekivanja svih ljubitelja nogometa je bila pobjeda.

Početak utakmice nam donosi hladan tuš za sve gledatelje na stadionu kada gosti dolaze u vodstvo . Jednu dubinsku loptu između domaćih stopera prihvaća gostujući napadač Gianluca Banko i 9.min. postiže zgoditak za vodstvo. To je ujedno i sve što su gosti napravili pred domaćim vratima u cijeloj utakmici jer su se ostatak utakmice opredijelili za čuvanje rezultata. S druge strane naši nogometaši su preuzeli inicijativu i posjed lopte, a kao plod takve igre u prvom poluvremenu bilježimo nekoliko dobrih prilika. U 11 minuti sa 20 ak metra odlično pod gredu gađa Šakić no gostujući vratar brani, u 14.minuti dubinska lopta za Bešlića koji izlazi sam pred gostujućeg vratra koji opet izlazi kao pobjednik, u 31.minuti odličan prodor Bešlića povratna lopta na koju loše reagira Bubnjić, u 44. minuti odlično kombiniraju Šakić i Bubnjić čiji udarac nogom brani gostujući vratar i na odmor gosti odlaze sa golom prednosti. Na otvaranju drugog poluvremena u 48.min. izgledna situacija iz koje Benković puca preko gola.

U 52.minuti prijeti Filipović iz kornera glavom no bez promjene rezultata. U 55.min. Martić upošljava Benkovića čiji udarac iz okreta odlazi preko gola. U 65.min. bilježimo udarac Batarila-Čerdića sa nekih 25 m pored gola. U 77.min. u šesnaestercu gostiju duel Benkovića i gostujućeg igrača nakon čega sudac pokazuje na kazneni udarac. Precizan je bio Filipović koji poravanva rezultat na 1:1. Do kraja utakmice bilježimo još jednu dobru priliku Micića u 85.min. no bez promjene rezultata. Ovim rezultatom zadovoljniji su svakako gosti koji ni krivi ni dužni iz Dugog Sela odnose bod, dok naša momčad svakako treba žaliti za izgubljena dva boda koja bi ih učvrstila u sredini ljestvice . Trenutno je naša momčad n 12 mjestu tablice III HNL zapad, a u idućem kolu gostuju u Kranjčevićevoj kod NK Zagreba u subotu 26.05.2018.